KONTAKT

Har du generelle spørgsmål til SyngDanmark netværket, er du velkommen til at sende en mail via kontaktformularen her.

Har du brug for at komme i kontakt med ét af de 10 sangkraftcentre i Danmark, finder du deres kontaktoplysninger her nedenfor.

Assens Sangkraftcenter

Adelgade 18
5610 Assens

Finn Pedersen
Kunstnerisk leder
finn@syngedrengene.dk
29 44 72 32

 

Den Fynske Sangskole

Skovmærkevej 2
5750 Ringe

Bo Hedegaard Horsevad
Administrativ leder
bhors@fmk.dk
72 53 75 69

Den Jyske Sangskole
Nørregade 7D
7400 Herning

Mads Bille
Kunstnerisk leder
mads@denjyskesangskole.dk
29 92 97 18

Rikke Ramm Eberlein
Daglig leder
rikke@denjyskesangskole.dk
20 53 47 87

Det Sønderjyske Sangcenter

Kastanie Allé 24a, 3. sal
6400 Sønderborg

Mette Rasmussen
Kunstnerisk leder
mette@sangcentret.dk
61 41 86 65

Krestina B. Jeppesen
Administrativ leder
krestina@sangcentret.dk
20 64 51 97

Esbjerg Sangakademi

Skolegade 67
6700 Esbjerg

Lotte Bille Glæsel
Kunstnerisk leder
lottebilleg@gmail.com
28 92 58 35

Helle Ohrt
Administrativ medarbejder

28 92 21 77

Haderslev Sangakademi
Domkirkepladsen 5
6100 Haderslev

Henrik Skærbæk Jespersen
Kunstnerisk leder
hsje@km.dk
29 78 07 55

Edna Rasmussen
Administrativ leder
haderslev@sangakademi.dk
21 37 46 74

Mariagerfjord Korskole
Christiansgade 1
9500 Hobro

Christian Ronsfeld
Kunstnerisk leder
christian.ronsfeld@gmail.com
42 94 17 00

Roskilde synger
Smedegade 3
4000 Roskilde

Jacob Heide Madsen
Administrativ leder
jhm@roskildesynger.dk
61 79 32 34

Sangkraft Aarhus
Kannikegade 12, 3.
8000 Aarhus C

Carsten Seyer-Hansen
Kunstnerisk leder
carstenseyer@gmail.com
29 80 90 77

Christina Holm Dahl
Daglig leder
christina@sangkraftaarhus.dk
20 15 63 70

Thy Sangskole

Lille Torv 1A
7700 Thisted

Mette Damiri
Daglig leder
mail@thysangskole.dk
40 77 79 47

Niels Granvig
Kunstnerisk leder
granvig@me.com
96 88 55 11